Göz hastalıklarında genellikle medikal tedavi prosedürü ile tedavi edilmektedir. Ancak bazı durumlarda özellikle göz kapağı ve kornea yaralanmalarında cerrahi müdahaleye gerek duyulmaktadır. En çok karşılaşılan göz kapağı anomalisine bağlı operasyonlar ve harder bezi neoplazisi (cherry eye-kiraz göz hastalığı) gibi operasyonlar hekimlerimiz tarafından başarıyla tedavi edilmektedir.

Cerrahi; ilaçla ya da başka tedavi yöntemleriyle iyileştirilemeyen hastalıkların, yaralanmaların, vücuttaki yapı bozukluklarının ameliyatla onarılmasına ya da hastalıklı organı kesip çıkararak doğal ya da vücuda uygun şekle dönüştürülmesi esasına dayanan, bilgi ve becerinin bir arada bulunmasından dolayı hem bilim hem sanat olarak kabul edilir. Genellikle lokal anestezi veya genel anestezi altında uygulanmaktadır. Kaliteli bir cerrahi müdahale uygun ortam ve donanımlı ameliyathanelerde yapılır.

Ameliyat; ameliyathane adı verilen mikroptan arındırılmış (steril) ortamlarda ve mikroptan arındırılmış (steril) aletler kullanılarak, anestezi altında gerçekleştirilir. Tüm cerrahi ekip ameliyattan önce el ve kollarını mikropları ortadan kaldıran bazı maddelerle yıkanır ve steril eldiven giyerler. Gerçekleştirilecek olan ameliyat türüne göre cerrah ameliyat öncesi hazırlıklar hakkında hasta ve hasta yakınını bilgilendirir ve onayını alır.

Kliniğimizde ameliyatlar işinde uzman ekibimiz tarafından uygun ameliyathane ve donanımlı ekipmanlarımız ile en iyi şartlarda cerrahi tedavi seçeneği sağlanmaktadır. Prensibimiz can dostlarımızın yaşam kalitesini en iyi seviyelere çıkarmaktır.

PEKİN VETERİNER KLİNİĞİ